• un000
  • un1
  • un2
  • un3
  • un4

رویدادها و مناسبتها

  • شروع ثبت نام وام وزارت علوم

حضور امام جمعه و نماینده شهرستان در جمع دانشجویان عزادار واحد گناباد

دهه دوم محرم هم تمام شده است اما انگار شور حسینی هر روز در بین دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی گناباد تازگی خاص خودش را دارد و تمام شدنی نیست قلب دانشجویان بیشتر داغدار ماتم حسین (ع) و خاندانش می شود. و هر کس به گونه ای به ساخت مقدس این امام همام ارادت می ورزد.
صحبت از ارادتمندان و پیروان خاندان عصمت و طهارت، دانشجویان شیفته آقا اباعبداله حسین (ع) دانشگاه آزاد اسلامی گناباد که در قالب هیآت مذهبی دانشجوئی اهل بیت (ع) از ابتدای محرم هر شب در مسجد دانشگاه به عزاداری می پردازند است.
ساعت 8 شب گویی کلاس های درس دانشگاه دوباره آغاز گشته است دانشجویان با ورود به مسجد در کلاس درس خلوص، ایثار، شجاعت، نورانیت از خود گذشتگی شرکت می کنند.


رسائی فر دانشجوی رشته کارشناسی ارشد برق واحد که به تازگی از سوی امام جمعه گناباد دبیر شورای هماهنگی هیآت مذهبی دانشجوئی مراکز آموزش عالی شهرستان نیز شده است می گوید: از شب اول محرم با همت دانشجویان و همکاری دانشگاه هر شب در مسجد دانشگاه مراسم عزاداری توام با سخنرانی، مرثیه سرایی و مداحی به همراه شام - که بانی آن دانشجویان و دیگر خیرین می باشند - را داریم ضمن اینکه در این مدت دعای کمیل، دعای توسل، زیارت عاشورا، تفسیر نهج البلاغه و محفل انس با قران را هم داشته ایم.
وی افزود: مسابقه پیامکی هر شب، کوچه گردان عاشق که کمک به ایتام است. کربلای نیابتی هم از دیگر برنامه های هیآت در شب های عزاداری می باشد.
رسائی فر اظهار داشت: عزاداری به این سبک و بیش از بیست شب حداقل در بین مراکز آموزش عالی شهرستان بی نظیر است وی ضمن تشکر از حضور هیات رئیسه دانشگاه در مراسم عزاداری گفت: حجت الاسلام صادقی نسب امام جمعه شهرستان و دکتر رجائی نماینده گناباد و بجستان هم در مراسم عزاداری دانشجویان شرکت کرده اند.      
 مصری زاده دانشجوی ترم اول رشته مامایی که از وی علت حضورش را در مراسم عزاداری پرسیدم گفت: ما همه ساله در منزلمان در مشهد و در دهه اول محرم مراسم عزاداری را برگزار می کنیم امسال که در گناباد هستم نخست می خواستم تنها ببینم دانشجویان جه می کنند و برنامه های آنان برای محرم جگونه است از شب سوم بسیار شیفته اینهمه خلوص و فعالیت های بدون ریا دانشجویان شدم و هر لحظه بیشتر ترغیب می شدم که با بچه ها مراسم را به پیش ببریم.
وی در پاسخ به سوالم در باره اینکه فکر نمی کنی که گریه و اشک ریختن کافی است و شاید از درس عقب بماند و اصلا" چرا بجای مسجد در خوابگاه با دوستانش دور هم نمی نشینند؟ با بغضی که در صدایش مشهود بود بیان داشت: شاید همین اشک ها توشه ای برای آخرتمان باشد. وی افزود: دوستان من هم در مسجد هستند و در ضمن اگر کسی درس خوان باشد به این چند ساعتی که به عزاداری می پردازد از درسش عقب نمی ماند.
از خانم مصرزاده خواستم امام حسین (ع) و حضرت الولفضل العباس را در یک جمله توصیف کند. و او گفت: مظهر شجاعت، ایثار و از خود گذشتگی و بهترین داداش های دنیا هر چند که از یک مادر نبوده اند.
سعید بهارلو دانشجوی رشته پرستاری واحد هم هدف از شرکت در مراسم عزاداری را وظیفه خود می داند و عنوان می کند با عهدی که با دیگر دوستان در قبل از محرم بسته اند، خادم امام حسین (ع) خواهند بود تا به دانشجویان و عزاداران حسینی در مسجد دانشگاه خدمت نمایند.  
سعید در پاسخ به اینکه امام حسین(ع) را در یک جمله خلاصه کند می گوید: خیلی سخت است و افزود: قیام سرور و سالار شهیدان بخاطر امر به معروف و نهی از منکر بوده است و ما هم در همین مسیر باید گام برداریم.
عزاداری های محرم امسال (1394) دانشجویان در فالب بسیج دانشجوئی مالک اشتر و هیآت مذهبی دانشجوئی اهل بیت (ع) و هیات مذهبی محبان المهدی کارکنان و همچنین دانش آموزان مدارس سما واحد، شور و حال و هوای خاصی را به دانشگاه ازاد اسلامی گناباد بخشید که حمایت هایی را که هیات رئیسه دانشگاه بویژه دکتر حسن زاده رئیس واحد گناباد از تمامی هیات ها و فعالیت ها داشته است را ارج می نهیم.

Lock full review www.8betting.co.uk 888 Bookmaker